اولویت کاشت انجیر ششمین درخت قرآنی

 

درخت انجیر با برگ های پهن بزرگ و پنچه ای شکل امروزه به عنوان میوه ای مهم در قسمت های مهم دنیا به ویژه در کشورهای حاشیه دریای مدیترانه و دریای سرخ کشت می شود. انجیر همراه با خرما، انگور و زیتون یک محصول غذایی مهم در قرآن و فرهنگ تمدن های قدیمی ناحیه شرق مدیترانه بوده و در بسیاری از افسانه های تاریخی و اساطیری به آن اشاره شده است.

 

انجیر در قرآن

در قرآن یک بار نام انجیر آمده است وَ التّيْنِ … وَ لَقَدْ خَلَقْنَا الْإِنْسَانَ فِي أَحْسَن تقويم

سوگند به انجیر ما انسان را به بهترین ساختار آفریدیم.

 

برخی از مفسران معتقدند که سوگند خداوند به انجیر و زیتون در این آیه قرآن، در واقع اشاره ای است به شام و فلسطین که پر از باغ های وسیع انجیر و زیتون است و پیامبرانی بسیار در این دو شهر زاده شدند «تین» نام شهری بود که اکنون دمشق نام دارد و «زیتون» نام قدیم اورشلیم بود برخی دیگر از دانشمندان

گفته اند که «تین و زیتون» نام دو کوه در شمال جزيرة العرب است. بعضی نیز گفته اند «تین» اشاره به درخت انجیری است در بهشت که آدم و حوا بدن خود را با برگ آن پوشاندند. به عقیده دیگری «تین» نام جایی بود که کشتی نوح از آنجا عازم سفر شد و اهمیت زیتون از آن جهت بود که پرنده ای را که نوح آزادش ساخته بود با شاخه ای زیتون به نشانه ظاهر شدن دوباره خشکی و گیاه بازگشت.

انجیر در روایات

READ
درخت کاج یا نخل نماد میلاد حضرت عیسی مسیح علیه السلام؟

در حدیثی از امام علی بن موسی الرضا علیه السلام آمده است:

«النِّينُ يَذْهَبُ بِالْبَخَرِ وَيَشُدُّ العَظمَ وَيُنْبِتُ الشَّعْرَ وَيَذْهَبُ بِالدَّاءِ حَتَّى لَا يَحْتَاجَ مَعَه إلَى دَوَاء»

«انجیر بوی دهان را می برد، لثه ها و استخوان ها را محکم می کند. مو را می رویاند، درد را برطرف می سازد و با وجود آن نیاز به دارو نیست.»

همان بزرگوار فرمود

الدِّينُ أَشْبَهُ شَيْءٍ بِنَبَاتِ الْجَنَّةَ:

انجیر شبیه ترین به میوه بهشتی است.

امام علی علیه السلام فرمودند:

«أَكْلُ التِّينِ يُلَيِّنُ السُّدَدَ وَهُوَ نافِعُ لِرِيَاحِ الْقُولَنْجِ فَأَكْثِرُوا مِنْهُ بِالنَّهَارِ وَكُلُوهُ بِاللَّيْلِ وَلَا تُكْثِرُو امِنْهُ»

خوردن انجير موانع سخت و گرفته بدن را نرم می کند. برای بادهای قولنج مفید است. بعد فرمودند: بیشتر روز آن را بخورید و شب ها کمتر بخورید.

انجیر ماده ای سرشار از مواد غذایی است و چون الیافی ندارد خوردن آن به ویژه پس از بهبود از بیماری های طولانی تجویز می شود. گذشته از حدود شصت درصد مواد قندی موجود در آن دارای مقداری محسوس جوهر لیمو و اسید مالیک و نمک های کانی نیز می باشد. آنزیم مهمی به نام فیسین نیز در انجیر دیده می شود. انجیر غذایی است کامل و به سادگی هضم می شود. از نظر طبی ماده ای است که سنگ کلیه و صفرا را برطرف می کند و در رفع انسداد خفیف کبد و طحال مؤثر است این میوه برای بهبود بواسیر و نقرس تجویز می شود و برای نارسایی کبد نیز مفید است. در حدیثی حضرت محمد صل الله علیه و آله به بیماران مبتلا به بواسیر توصیه می کنند که مرتباً انجیر بخورند. چه بسا کسانی که در زمستان انجیر را خیسانده و برای اشتها به کودکان خود می دهند. دانش پزشکی به همه این مطالب و تجربیات صحه می گذارد و این واقعیات را از نظر علمی تأیید می کند که انجیر میوه با ارزشی است و از لحاظ تأمین سلامتی برای همه افراد ضروری است. وجود مقدار زیادی فسفر، این حقیقت را نشان می دهد که انجیر در پرورش هوش و حافظه بسیار مفید است. سرشار بودن انجیر از پتاسیم تأمین کننده سلامتی کودکان ضعیف و کم خون و بی اشتهاست.

READ
ایجاد جنگل در ژاپن

وقتی بدانیم که در گذشته از مواد زندگی و حیاتی استفاده می کردند. آن وقت قبول خواهیم کرد که چرا در کتاب آسمانی ما از این میوه این قدر تجلیل شده است.

 

درخت انجیر در فضای سبز

انجیر یکی از درختان قرآنی است که می تواند یکی از بهترین درختان فضای سبز باشد. درخت انجیر مقاوم و دارای میوه ای پرخاصیت است، حتی در بلندترین صخره ها ریشه های خود را به آب میرساند و به حیات خود ادامه می دهد. بسیار مقاوم و زود رشد است. این درخت حتى داخل منازل، گاه تابستان هایی را بدون آب توانسته بگذارند.

انجیر درخت بومی ایران است

در بسیاری از جنگل های ایران انجیر بومی جنگلی کوهی وجود دارد. در خانه بسیاری از ایرانیان همیشه درخت انجیر وجود داشته است. ایران رتبه دوم تولید انجیر در دنیا را داراست و این محصول در ۲۲ استان کشور به صورت دیم و آبی کشت می شود.

در استهبان شیراز بیش از دو میلیون اصله درخت انجیر وجود دارد که محصول آنها به لحاظ کیفیت در جهان بی نظیر است. این شهرستان بزرگ ترین تولید کننده انجیر در جهان مطرح است. کاملا مشخص نیست که چرا مردم استهبان از بین محصولات گوناگون انجیر را انتخاب کرده اند، اما احتمالا کمبود آب که از قدیم مسئله ساز بوده است، علت انتخاب آن باشد. وجود این همه درخت انجیر در دامنه کوه های استهبان مناظر بدیعی را به وجود آورده است که در جهان کم نظیر است و هر بیننده ای را به حیرت وا می دارد. در این شهرستان هر جا که جنگل های انجیر وجود دارد سیلاب نیست این جنگل ها دو خصوصیت دارند یکی آن که مالک خصوصی دارند؛ دوم آن که زمینه اشتغال و تأمین معیشت خانواده ها فراهم می شود، که مانع از دولتی شدن کارها و باعث صرفه جویی در هزینه های دولتی می گردد. همه ساله از اواسط مرداد ماه برداشت محصول انجیر خشک در استهبان آغاز می شود. نزدیک به ۸۰ درصد تولید انجیر استهبان به کشورهای حوزه خلیج فارس، چین، هنگ کنگ، کره جنوبی، ژاپن، تایوان، مالزی و هلند صادر می شود

READ
بومادران و خواص درمانی آن

 

منبع:

اقتصاد مقاومت تر محیط سالم تر

تألیف س.ن مجتهد نجفی

 

نوشته‌های دیگر

نظرات