درباره ما

« انجام همه کارهای مهم نیازمند پشتوانه ملی است و درختکاری نیز از جمله کارهایی است که همه مردم می‌توانند با کاشتن و حفظ درختان و جلوگیری از محو درختان و باغ‌های اطراف و درون شهرها، به گسترش پوشش گیاهی در کشور کمک کنند. »

( از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی پس از کاشت دو اصله نهال میوه به مناسبت روز درختکاری – 15/12/1400)

 

کشور ایران غنی از سرمایه‌های زیست محیطی است و خاک حاصل‌خیز آن سرمایه‌ای بی‌بدیل و نوید بخش است که می‌توان با مدیریت خبرگان دلسوزی، چون آن مقام مسئول محترم از معضلات زیست‌محیطی جدی، همچون آلودگی هوا، پایین رفتن سطح سفره‌های زیرزمینی، کمبود آب و غذا و… به خوبی و سلامت عبور کرده و شعار راهبردی اعلان شده سالهای اخیر توسط رهبر بزرگوارمان از جمله “اقتصاد مقاومتی و تولید دانش‌بنیان” را جامه عمل پوشاند.

از منظری دیگر مردم مؤمن و انقلابی ایران اسلامی سالیان درازیست دغدغه و آرمان زمینه‌سازی ظهور امام زمانf را دارند که به فرموده آن حضرت و تأکید بزرگان، رمز آن التزام آحاد جامعه به وفاداری و همدلی در طی این مسیر است، و حقیقتاً گوش به فرمان رهبر عزیزمان بودن، هادی ما برای ساختن چنین جامعه ایست.

بر این اساس موسسه منتظران منجی طی سه دهه، عمده فعالیت خود را به ترویج سبک زندگی مهدوی و تحقق تمدن نوین اسلامی بر مبنای منویات رهبر حکیم و فرزانه امت معطوف داشته و اینک با توجه به نیاز جامعه و مسئله‌ی خطیر آب و هوا در قالب یک طرح مردمی و آتش به اختیار، جشنواره “نهال انتظار” را برگزار می‌کند.

چشم‌انداز و هدف از اجرای طرح اینست که با معرفی درختان مثمر و بومی خواص و نتایج مثبت کاشت و نگهداری آن – جایگزین درختان، درختچه‌ها، بوته‌ها و چمن بی‌ثمر – در گستره جغرافیایی پهناور کشور عزیزمان و استفاده از منابع طبیعی موجود، به غنای هر چه بیشتر فرهنگی و اقتصادی آحاد جامعه کمک کرده و گامی در نیل به اهداف ذکر شده برداشته شود.